مشاوره خزانه داری بریتانیا و بانک مرکزی در مورد CBDC!

مشاوره خزانه داری بریتانیا و بانک مرکزی در مورد CBDC!

بانک انگلستان(Bank of England) و وزارت دارایی بریتانیا(U.K. finance ministry)، در حال برنامه ریزی برای راه اندازی مشاوره در مورد عرضه احتمالی ارز دیجیتال بانک مرکزی از سال 2022 (1401-1400) هستند.

در بیانیه 9 نوامبر(18 آبان)، بانک انگلستان گفت که مشاوره پوند دیجیتال با HM Treasury، ویژگی‌های طراحی، مزایا و پیامدهای آن برای کاربران و کسب‌وکار و همچنین سایر مسائل مرتبط را در نظر می‌گیرد. نتایج مشاوره، سال 2022 مشخص خواهد کرد که آیا مقامات بریتانیا قصد دارند با ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC پیش بروند با خیر.

بانک مرکزی گفت: “اگر نتایج این مرحله توسعه به این نتیجه برسد که مورد CBDC ساخته شده است، و از نظر عملیاتی و فناوری قوی است، اولین تاریخ برای راه اندازی CBDC انگلستان در نیمه دوم این دهه(حدود سال 2030 یا 1409 شمسی) خواهد بود.”

بانک انگلستان اضافه کرد که «هیچ تصمیمی» در مورد اینکه آیا بریتانیا در آینده CBDC را معرفی خواهد کرد یا خیر، گرفته نشده است. با این حال، هر پروژه پوند دیجیتالی، به جای جایگزینی با پول نقد و سپرده های بانکی، با هدف وجود در کنار پول نقد و سپرده های بانکی میباشد.

در ماه آوریل(فروردین)، بانک انگلستان و وزارت دارایی، یک کارگروه را با هدف بررسی راه اندازی یک CBDC، از جمله مسائل مرتبط با طراحی و همچنین پیاده سازی و عملیات احتمالی آن در بریتانیا، ایجاد کردند. ریشی سوناک(Rishi Sunak)، رئیس خزانه داری آمریکا(Chancellor of the Exchequer)، در ماه جولای(تیر) گفت که مقامات محلی در مورد اصلاحات پیشگام «برای حمایت از پذیرش ایمن دارایی‌های رمزنگاری شده و استیبل کوین‌ها» و بررسی پرونده CBDC در کشور، مشورت خواهند کرد.

در حالی که بسیاری از کشورهای دارای بزرگترین اقتصادهای جهان هنوز CBDC را راه اندازی نکرده اند، برخی از آنها برنامه های آزمایشی را آغاز کرده اند. عرضه یوان دیجیتال در چین با آزمایش در چندین منطقه ادامه دارد، به طوری که بانک مرکزی این کشور گزارش داده است که تا اکتبر(مهر)، بیش از 140 میلیون حساب شخصی، دارای این ارز دیجیتال بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *