فدراسیون بین المللی شطرنج، اولین انجمن ورزشی جهانی با بازار NFT!

فدراسیون بین المللی شطرنج، اولین انجمن ورزشی جهانی با بازار NFT!

دیجیتالی‌سازی، به طرف یکی از قدیمی‌ترین بازی‌های جهان حرکت میکند، زیرا FIDE، فدراسیون بین‌المللی شطرنج، برنامه‌های خود را برای یک بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) اعلام می‌کند. طبق گفته این گروه، این بازار که در پایان نوامبر(اوایل آذر) راه اندازی می شود، ChessNFT نام خواهد داشت.

FIDE، اولین فدراسیون جهانی ورزشی است که اکوسیستم NFT خود را ایجاد کرده است و این کار را قبل از مسابقات قهرمانی شطرنج جهانی FIDE 2021 انجام می دهد. این رویداد قرار است در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی(Expo 2020 Dubai)، از 24 نوامبر تا 16 دسامبر(3 تا 25 آذر) برگزار شود.

ماه گذشته، مگنوس کارلسن(Magnus Carlsen)، قهرمان جهان، یک جام NFT را در تور شطرنج قهرمانان Meltwater به دست آورد. یک کپی جایزه به قیمت 6.88 اتریوم (ETH)، به یکی از طرفداران در حراج فروخته شد و برنده نیز این شانس را داشت که با کارلسن بازی کند.

با جستجوی بیشتر در دنیای NFTها، FIDE گفت که امیدوار است از طریق «بازی‌سازی لحظات نمادین مسابقه، کلکسیون‌های منحصربه‌فرد، هنرهای مرتبط با شطرنج» و موارد دیگر «از جمعیت‌ جدید رمزنگاری استقبال کند».

آن‌ها با TON Labs، توسعه‌دهنده اصلی شبکه فری تون (FreeTON)، که به اور اسکیل (Everscale) تغییر نام داد، شریک شدند تا بازار ChessNFT را راه اندازی کنند. این NFTها از نوع جدیدی از فناوری به نام ترو ان اف تیز (TrueNFTs) استفاده خواهند کرد که محصول شبکه Everscale هستند. TrueNFTs ، فایل های رسانه ای واقعی را در این بلاک چین ذخیره می کنند، نه اینکه صرفاً به محتوای مختل کننده پیوند داده شوند که اغلب در جای دیگری میزبانی می شوند. بر اساس خبر منتشر شده، رابط این پلتفرم همچنین استفاده از ارزهای فیات و ارزهای دیجیتال را فراهم کرده است.

ChessNFT.com به فهرست بازارهای NFT که به سرعت در حال رشد هستند، می‌پیوندد که در حال حاضر از نظر حجم پرداخت انباشته، توسط اپن سی (Opensea) رهبری می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *